Vigursõidu võistlus

Võistlusest saab osa võtta B-kategooria esmase juhtimisõigusega juht, piiratud juhtimisõigusega juht või kohtunike otsusel muu isik.

Vigursõidus osaletakse korraldaja poolt antud sõidukiga või soovi korral oma sõidukiga. Oma sõiduk ei või olla eriotstarbeline.

Võistlus toimub muuks liikluseks suletud alal.

Võisteldakse neljal alal:

1. Liikluseeskirjade tundmise test – kõigil võistlejail on identne test.

Testi lahendamise paremuse järjestamisel võetakse arvesse esmalt vigade arv ja seepeale testi läbimise aeg.

2. Vigursõidus võib võistlusautos viibida võistleja kaaslane. Võistluse ajal autost väljuda ei tohi. Auto aknad on suletud.

Vigursõidus läbitakse rajal olevad elemendid etteantud järjekorras ja viisil. Kui jäetakse rajal mõni element vahele või ei läbita seda etteantud viisil siis määratakse karistussekundid, mis liidetakse üldajale.

Vigursõidus rajale asetatud kurika puude ja/või paigalt nihutamine annab 5 karistuspunkti, mahaaetud või oma kohalt rohkem kui kurika pikkuselt paigastnihutatud kurikas annab 10 karistuspunkti. Viguri mittetäielik sooritus annab 20 karistuspunkti.

Vigursõidus paremuse järjestamisel võetakse arvesse raja puhtalt läbimise oskus ja seepeale läbimise aeg.

3. Praktilise ülesande sisu avaldatakse kohapeal.

4. Võidusõit aja peale. Võidusõidus läbitakse rajal olevad elemendid etteantud järjekorras ja viisil. Kui jäetakse rajal mõni element vahele või ei läbita seda etteantud viisil siis määratakse karistussekundid, mis liidetakse üldajale.

Võidusõidus rajale asetatud kurika puude ja/või paigalt nihutamine annab 5 karistuspunkti, mahaaetud või oma kohalt rohkem kui kurika pikkuselt paigastnihutatud kurikas annab 10 karistuspunkti. Viguri mittetäielik sooritus annab 20 karistuspunkti.

Võidusõidus paremuse järjestamisel võetakse arvesse raja läbimise aeg ja millele liidetakse võimalikud karistussekundid.

Alade parimaid premeeritakse auhinnaga.

Kogu võistluse 3 parimat premeeritakse auhindadega.

Võistluse korraldajal on õigus võistluse reegleid muuta.

67898141_2352611491675564_4497890786905423872_n